Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Zmrazovač

divadelní představení
Datum: Neděle 28. února 2016 v 19:00 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

DS J.N. Štěpánka Chrudim - divadelní předplatné „Ochotnické menu“

Chrudimský ochotnický spolek přináší ve své dramaturgii to nejzajímavější z amatérské divadelní scény.  

28. února v 19 hodin

IL CONGELATORE – Zmrazovač • Jan Duchek

Divácký hit uplynulé ochotnické sezóny. Komediální operní drama plné napětí a morálních dilemat je prošpikováno hudebním géniem Verdiho, Pucciniho, Leoncavala, Bizeta a dalších mistrů. Romance a akce, živý orchestr, mrtvé mrtvoly. Přežijte v časech kmotrů a možná přijde i happy end. V sále je přísně zakázána konzumace zmrzliny! 

Uvádí Kočovné divadlo Ad Hoc

20. března v 19 hodin

Noc na Karlštejně • Zdeněk Podskalský podle J. Vrchlického

Jsme na Karlštejně v červnu 1363 a král Karel IV vydává zákaz - na hradě se nesmí zdržovati žádná žena. Hradní posádku, která v něm poklidně žije a hospodaří bez žen, náhle vyruší ne jedna, ale hned dvě ženy, které tajně v přestrojení vniknou za hradby Karlštejna. Známá divadelní komedie v muzikálovém provedení s písněmi od Karla Svobody a Jiřího Štaidla.

Režie:   Josef Víšo

Uvádí DS Šembera Vysoké Mýto

10. dubna v 19 hodin

Ženitba • N. V. Gogol

Do domu vdavekchtivé staré panny Agáty sezve dohazovačka Tekla šestici nápadníků, kteří se ji snaží zaujmout svými „přednostmi“. Hra, v níž se snoubí smích i smutek, o blbosti a malosti, o pinožení se ve strachu ze zítřka, ale taky o velké touze, nenaplněné lásce, špatné taktice a selském rozumu. Svět žen a mužů, vykládání karet, kšeftování s čímkoliv a kýmkoliv, hudba a kabaretní čísla, bohatá výprava, ruské veletoky a masivy, vodka a kaviár.

Režie:   Jan Sklenář

Uvádí DS Vrchlický Jaroměř ve spolupráci se členy Klicperova divadla HK, Tanečním divadlem Honzy Pokusila HK a ZUŠ F. A. Šporka.

Velká scéna Divadla Karla Pippicha

Cena předplatného: 260 Kč

Cena za jednotlivá představení: 110 Kč