Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

JISTĚ, PANE MINISTŘE

divadelní představení
Datum: Čtvrtek 3. listopadu 2016 v 19:00 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ - skupina B

Jonathan Lynn - Anthony Jay - Kristina Žantovská

Kultovní britský televizní sitcom na jevišti.

Dlouholetý opoziční politik James „Jim“ Hacker po volbách získává ministerstvo pro administrativní záležitosti a okamžitě se snaží zbavit se přebujelé administrativy a byrokracie. Jeho neúnavně intrikující tajemník Sir Humphrey Appleby se řídí krédem, že ani ministr – a už vůbec ne veřejnost! – by nikdy neměli vědět víc, než je nezbytně nutné. Jenomže ani tak zkušený úředník, jako je Sir Humphrey, někdy nedokáže svého ministra, dychtivého představit se národu v tom nejlepším světle, udržet na uzdě. Mnoho situací a charakterů bude českému divákovi připomínat naši současnou politickou scénu víc, než mu možná bude milé.

Kultovní televizní komediální seriál z politického prostředí napsala dvojice anglických scenáristů Jonathan Lynn a Antony Jay, pro česká jeviště ho zdramatizovala Kristina Žantovská.

Překlad: Jan Klíma

Režie: Petr Novotný

Hrají: Petr Dohnal, Petr Kostka j.h., Milan Němec, Ladislav Špiner, Helena Plecháčková,

Jindra Janoušková, Zdeněk Rumpík

Foto: Josef Vostárek

Uvádí Východočeské divadlo Pardubice