Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

XII. chrudimská muzejní noc

Datum: Pátek 27. května 2016 v 16:00 hodin
Místo: Tři chrudimská muzea

27. května se uskuteční XII. chrudimská muzejní noc

Všechna tři chrudimská muzea otevírají brány návštěvníkům v netypickém nočním čase se speciálním programem pro malé i velké milovníky historie. 

Chrudimská beseda Vás zve na XII. muzejní noc v Muzeu barokních soch. 

Od 16 hodin • Mobilní planetárium – cesta ke hvězdám a k vědě. Promítání zábavně vzdělávacích show pro děti a veřejnost ve speciálním mobilním planetáriu. Můžete vidět následující pořady: Astronomie pro děti, Původ života, Krtci – Co je tam nahoře?, Kam se ztrácí tma?, Zasněný ve vesmírné dáli. 

Od 17 a 19 hodin • Jak Štístko o hlavu přišel – dětská prohlídka muzea s pohádkou o nejznámějším chrudimském strašidle Bezhlavém kapucínovi. 

Od 20 hodin • Komentovaná prohlídka Muzea barokních soch– 360 let od založení kapucínského konventu v Chrudimi –historie kostela sv. Josefa v dobových fotografiích a nahlédnutí do běžně nepřístupných míst. 

Od 22 hodin • Romance o Karlu IV. – Nerudova balada o Karlu IV. a Buškovi z Vilhartic v podání chrudimských ochotníků. 

Kromě Karla IV. se můžete těšit na příběh o manželkách Karla IV. a dobré víno.

Pátek 27. května od 16 do 23 hodin • Muzeum barokních soch

Regionální muzeum v Chrudimi Vás zve na XII. muzejní noc 

Muzejní noc naváže na městský projekt s názvem „Chrudim sobě 2016 – Umění a zábava“. V rámci projektu „Chrudim, město tří muzeí" účastníky čeká soutěžní kvíz, volné vstupy a další doprovodné akce: Hurá do pravěku

Pro malé i velké návštěvníky jsme ve spolupráci s Vodními zdroji Chrudim, s.r.o. připravili strastiplnou cestu výstavou „PaleoART Chrudim 2016 aneb Mamuti se řítí na Chrudim“

Jejich kroky povedou skrz karbonský močál, budou muset zdolat druhohorní křídové moře a nakonec se setkat tváří v tvář s členy volného sdružení PAS (Paleoart – Art and Science).

Bohatý program bude pokračovat i v následujících dnech – čeká Vás jarmark regionálních řemesel, rýžování zlata, nebo kino pod širým nebem, nenechte si ujít kultovní film Cestu do pravěku.

Pátek 27. května od 18 do 23 hodin • Regionální muzeum 

Muzeum loutkářských kultur Vás zve na XII. muzejní noc

Muzejní noc naváže na městský projekt s názvem "Chrudim, město tří muzeí", účastníky čeká soutěžní kvíz, volné vstupy a další akce. 

Muzeum se rozezvučí různými akustickými nástroji seskupení Ancient Future

V 19.30, 21 a 22.30 můžete shlédnout krátké představení Caravan Obscura.

Pátek 27. května od 18 do 24 hodin • Muzeum loutkářských kultur

Fotogalerie