Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ jaro 2017

divadelní představení
Datum: Čtvrtek 22. prosince 2016 v 23:59 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

Jednotlivá divadelní představení lze také zakoupit, a to na výše uvedeném odkazu.

Divadelní předplatné A – jaro 2017

FUK • Maria Goos

Současná černá komedie o úskalích mužského středního věku.

Skvěle napsaná komedie holandské autorky získala záhy po světové premiéře nesmírnou diváckou popularitu a přízeň a její filmová podoba se zde stala kultovní záležitostí. V její pražské premiéře se na jevišti Divadla pod Palmovkou v roli Jardy, politika, který doufá, že se brzy stane ministrem zahraničních věcí, znovu objeví Jiří Langmajer. Jeho hereckými partnery, kteří doplňují čtveřici nerozlučných kamarádů, budou Martin Hruška, Ondřej Volejník a Zdeněk Kupka. Děj komedie začíná v momentě, kdy se přátelé setkávají po delší době u Petra v bytě, aby mu pomohli z velkého maléru …

Režie: Petr Zelenka

Uvádí Divadlo Pod Palmovkou

Pondělí 23. ledna 2017 • Divadlo Karla Pippicha

DRAHÁ MATHILDA • Israel Horovitz

Nevšední herecký koncert s téměř detektivní zápletkou, která nenechá publikum v průběhu celé hry chladným a divákům se mnohdy objeví v očích slzy, ale s nimi i úsměv na tváři.

Mimořádně úspěšná hra (USA-Broadway, Německo, Francie), která přes svůj vážný námět je plná lidského humoru a porozumění. Mathilda, šarmantní francouzská dáma, a její dcera Chloé, učitelka jazyků, žijí v pařížském bytě s výhledem na Lucemburské zahrady. Jejich život se změní v okamžiku, kdy do jejich uzavřeného vesmíru vstoupí Američan Mathias Gold, kterému otec odkázal jedinou věc: právě tento luxusní byt v Paříži.

Israel Horovitz patří k nejúspěšnějším a nejproduktivnějším americkým autorům. V současné době jsou jeho hry uváděny v různých zemích Evropy, ale především ve Francii, kde je jedním z nejhranějších amerických autorů.

Hrají: Daniela Kolářová, Ilona Svobodová, Luboš Veselý

Režie: Otakar Kosek

Uvádí Agentura Harlekýn

Neděle 12. února • Divadlo Karla Pippicha

LAZEBNÍK SEVILLSKÝ • Gioacchino Rossini

Komická opera Gioacchina Rossiniho, ve které autor dokázal své hudební mistrovství. Opera vznikla za 26 dnů a je přeplněna jiskřivostí, humorem. S velkou oblibou je uváděná po celém světě. Opera bude uvedena v italském originále s titulky.

Hrají: Barbora Polášková / Václava Krejčí Housková, j. h. / Dana Šťastná, j. h., Ondřej Koplík / Dušan Růžička j. h., Martin Štolba / Jakub Tolaš, Jiří Přibyl / David Szendiuch, Michael Kubečka, j. h. / Vladimír Třebický, Jiří Kučera / Radek Leszczynski, Magda Málková / Helena Beránková, Jiří Kučera / Radek Leszczynski, Jan Vaculík, Petr Šíma / Petr Hloužek

Režie: Kristiana Belcredi

Uvádí Moravské divadlo Olomouc

Pondělí 6. března • Divadlo Karla Pippicha

TEĎ NE! • Jean-Claude Islert

Frederik je úspěšný muž. Má krásnou ženu, dobré postavení, prosperující firmu. Jednoho dne ale srazí autem bezdomovce a vůbec netuší, jak se tato událost vepíše do jeho života.

Ve Frederikově životě totiž nic není takové, jak se zdá. Miluje svou ženu? Nebo jí podvádí? Daří se jeho firmě? Anebo naopak? A co teprve, když se během jediné noci všechny pochybnosti potkají na jednom místě, v jednom bytě…

Hrají: Michal Dlouhý, Kristýna Frejová, Jana Kotrbatá / Beata Kaňoková, Filip Čapka / David Punčochář, Kamil Halbich

Režie: Daniel Hrbek

Uvádí Studio Bouře

Neděle 26. března • Divadlo Karla Pippicha

PRO TEBE COKOLIV • Jean Robert-Charrier

Pro tebe cokoliv je výborná francouzská komedie. Mateřská láska nemá žádné hranice. Takže když si vaše milovaná dcera usmyslí, že se chce stát humanitární pracovnicí v Africe, co uděláte? Samozřejmě ji podpoříte, protože pro ni byste udělali cokoliv!

I kdyby to mělo znamenat, že se z kožešin převlečete do oblečení z biobavlny, sundáte paroží ze zdí a nově zařídíte celý byt, namísto steaku připravíte zeleninové hody a na výběrovou komisi zahrajete divadlo, že jste nadšeni, i když nemáte ponětí, co to je ...

Hrají: Jana Paulová, Pavel Zedníček, Simona Lewandowská, Ladislav Hampl, David Suchařípa, Pavla Vojáčková – Rychlá, Kristián Kašpar

Režie: Petr Kracik

Uvádí Divadlo Kalich

Čtvrtek 25. května • Divadlo Karla Pippicha

Divadelní předplatné B – jaro 2017

Jenom život • Veronique Olmi

Bystrá komedie se špičkovými dialogy dává vyniknout dvěma hereckým osobnostem. Manželé Igor Bareš a Antonie Talacková se potkávají na jednom jevišti, kde rozehrají napínavý příběh o jednom setkání „po letech“.  Sam a Marion totiž bývali manželé.

Režie a překlad: Jaromír Janeček

Uvádí Činoherní studio Bouře

Úterý 7. února 2017 • Divadlo Karla Pippicha

TLUSTÝ PRASE • Neil LaBute

Komedie současného amerického dramatika, která chce nejen pobavit, ale také vyvolávat otázky. Je možné, aby se úspěšnému a atraktivnímu muži líbila holka tlustá jako prase?

Co když ale vážíte tolik, že se do náruče lásky už nevejdete? Co když žijete ve světě, kde touha po dokonalosti vám vymezila jen malé místo bez slunce? Buď se okamžitě změňte a buďte hubení, tedy krásní, tedy úspěšní a proto i šťastní. Anebo se vydejte do nelehkého boje a buďte sami sebou, i když možná prohrajete.

Hrají: Jana Trojanová, Ondřej Rychlý / Michael Vykus, Lilian S. Fischerová, Martin Kraus / Tomáš Novotný

Režie: Petr Mikeska

Uvádí Divadelní společnost Indigo

Pondělí 27. února • Divadlo Karla Pippicha

PLAY STRINBERGFriedrich Dürrenmatt

Jeden z nejvýznamnějších světových dramatiků 20. století Friedrich Dürrenmatt si hru staršího dramatika Augusta Strindbergra nevybral k přepracování náhodou: našel v ní dokonalou předlohu k tomu, aby se zrodily skvěle vystavěné dialogy, které mistrně popisují nekonečný manželský souboj.

Manželský trojúhelník - Alice, její manžel Edgar a Kurt mezi sebou zápasí o své vlastní já, a to způsobem příkladně bezohledným, ale do morku kostí pravdivým. Humor, který se z těchto dialogů rodí, někdy vyvolává mrazení v zádech.

Hru uváděla mnohá světová divadla v podání skvělých herců a pravidelně se pro své textové i dramatické kvality vrací na významné scény.  

Hrají: Zuzana Slavíková, Jiří Štěpnička, Vladislav Beneš

Režie: Gustav Skála

Uvádí Divadlo Metro

Úterý 21. března • Divadlo Karla Pippicha

STARÁ DOBRÁ KAPELA • Jiří Hubač

Hluboce lidská, hořko sladká komedie, o lásce, snech a síle přátelství.

Někdejší repetent Beďar chce udělat "něco velikého", čím by korunoval svůj život. Svolá abiturientský večírek píseckého gymnázia po 50 letech. Vrcholem večírku má být koncert znovuobnovené studentské kapely, kterou kdysi vedl. Při jejích zkouškách se po dlouhých letech setkávají také dva bývalí kamarádi na život a na smrt, Šána a Pinďas, jejichž přátelství rozbila láska k jedné spolužačce, Marušce Kurandové. Čtvrtým členem kapely a vtipným glosátorem veškerého dění je věčný pábitel Áda, milovník života i žen, který neustále prchá před svou manželkou Hermínkou. Jak se blíží termín večírku a příjezd milované spolužačky,mění se zkoušky v bitevní pole obou soků v lásce. Vše se ještě zkomplikuje a posléze smírně vyřeší, když přijíždí spolužačka Andula.

Hrají: Václav Postránecký, Svatopluk Skopal, René Přibil, Zdeněk Maryška / Karel Vlček, Václav Helšus, Johanna Tesařová / Zdena Herfortová, Naďa Konvalinková

Režie: Petr Hruška

Uvádí Divadlo Palace

Neděle 30. dubna • Divadlo Karla Pippicha

 

Změna programu a termínu vyhrazena.