Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

MICL

vernisáž
Datum: Středa 9. března 2016 v 17:00 hodin
Místo: Výstavní síň v Divadle Karla Pippicha

8.3.2016 se ve výstavní síni Divadla Karla Pippicha instalovala výstava. Je veselá a krásně barevná. 10.3.2016 08.33 HOD. - DALŠÍ FOTO JEŠTĚ DOPLNÍME.

Video - pozvánka z 8.3.2016.

Vernisáž 9.3.2016

Výstavu uvede:
Kateřina Tučková, kurátorka Výstavní síně Chrudim, 
Martina Vítková, kurátorka výstavy. 

 
Zahraje Václav Blabolil.
 
 
Jako první se v roce 2016 ve Výstavní síni Chrudim představí umělec narozený v roce 1969 v Brně s občanským jménem Michal Novotný. Svá díla však už od dob studií na Akademii výtvarných umění důsledně signuje jako MICL.

Autor se nejprve vyučil dřevomodelářem v ČKD Blansko, kde však brzy pochopil, že dělnická cesta neskýtá naplnění jeho kreativitě. O čtyři roky později, v roce 1990, udělal přijímačky na pražskou akademii, na níž strávil následujících sedm let. Láska k materiálu (často právě dřevu) dostala své umělecké obrysy při jeho sochařských studiích v ateliéru Karla Nepraše, vztah k malbě prohloubil v ateliérech malby Jiřího Načeradského a Jiřího Davida.

Dodnes je autorem, který se věnuje oběma uměleckým formám: převážně malbě, ale když to podmínky dovolí, vytváří i objekty a sochy. Takto se představí i v Chrudimi, kde vedle své realistické malby, do níž vkládá prvky osobitého humoru s magickými rysy, vystaví i několik plastik.

Fotogalerie