Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Dagmar PECKOVÁ a Filharmonie Hradec Králové

koncertní předplatné
Datum: Pátek 22. dubna 2016 v 19:00 hodin
Místo: Velký sál Muzea

ZAHAJOVACÍ KONCERT FESTIVALU ATHÉNY VÝCHODNÍCH ČECH 2016

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

807. CHRUDIMSKÝ HUDEBNÍ PÁTEK

Zahajovací koncert festivalu "Athény východních Čech". 

DAGMAR PECKOVÁ v programu "Hříšnice".

Spoluúčinkuje FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ - šéfdirigent  ANDREAS SEBASTIAN WEISER

V programu: R. Strauss, C. Saint - Saens, J. Massenet, J. Offenbach, I.Stravinskij, 

Dagmar Pecková — mezzosoprán

Dagmar Pecková se narodila v Chrudimi. Studovala na Státní konzervatoři v Praze. Po angažmá v Sächsische Staatsoper v Drážďanech byla několik let členkou Staatsoper v Berlíně. Během své úspěšné profesionální kariéry se představila na světových operních a koncertních scénách jako např. Bayerische Staatsoper, Carnegie Hall NewYork, Concertgebouw Amsterodam, Grand Théâtre de Genève, Hamburgische Staatsoper, Národním divadle v Praze, Opéra de Monte-Carlo, atd.

Nové album — „Hříšnice“ (Sinful Women)

Za provokativním názvem nového projektu a vydaného alba mezzosopranistky Dagmar Peckové se skrývá pozoruhodná dramaturgická myšlenka. Tím, co spojuje život moderního člověka s hrdinkami antické mytologie, je princip hříchu – a odpuštění. Snad všechny zde ztvárněné postavy jsou ženy chytré a mocné, často obdařené nadpřirozenými schopnostmi. Ženy odhodlané použít nejsilnějších prostředků, aby získaly, po čem touží – nebo aby se pomstily. Ženy zrazené lstí či zraněné vlastní láskou. 

„Když se podíváte na postavy v mezzosopránovém oboru, tak téměř každá se dá označit za hříšnici. Snad je to temnější barvou hlasu…“, uvádí k projektu Dagmar Pecková. Každá „hříšnice“ je v jejím podání psychologicky a emocionálně do hloubky propracovaná

Prastaré biblické a antické příběhy? Proč by nás měly dnes zajímat?

Velké emoce a tragédie, bolesti a vraždy, zneužívání a násilí, prodejnost a zrada provází člověka dnes stejně jako v dobách dávno minulých. Dalila, Herodias, Salome, Medéa, Jokasta, Klyteimnestra, Kundry a Maria Magdalena. Všechny postavy — ženy, které jsou zde uvedené, jsou hříšné. Ale nesmíme přece soudit pouze výsledky jejich konání. Mě spíš zajímá, co je k tomu vedlo. Proč se velká, všeobjímající láska, může změnit za okamžik v něco tak hrůzného, jako je nenávist? A proč může být nenávist tak silná, že vede k vraždě vlastních dětí, nebo mužů dříve obdivovaných, když už ne milovaných...? A ještě zajímavější je, jak si vedli skladatelé, kteří zachytili v tónech to, co se odehrává v hlavách a srdci jednotlivých postav. Jsou to jedinečné obdivuhodné opusy.

Fotogalerie