Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Carl Orff, Ivanka Kubicová • CARMINA BURANA

balet
Datum: Neděle 1. května 2016 v 17:00 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

Bohemia Balet Taneční konzervatoře hlavního města Prahy.

v programu:

Klasická symfonie S. Prokofjeva v choreografii Jiřího Horáka. 

Pas de deux z baletu Plameny Paříže a Šípková Růženka. 

Primavera choreografie B. Andreo. 

Carmina Burana Carla Orffa v choreografii Ivanky Kubicové. 

Carmina Burana, velmi známá hudba od německého skladatele Carla Orffa z roku 1937. Jde o zhudebnění středověkých náboženských, moralistických, milostných, satirických a jiných písní a básní. Vystoupení vychází z jejich charakteru (když zpívají muži - tančí muži, když zpívá jedna žena - tančí sólistka). 

Bohemia Balet předvede krásné vystoupení, které v jejich podání přináší na scénu i radost a entuziasmus mladých tanečních interpretů.

Soubor získal několik ocenění a vytvořil mimořádné projekty i v profesionálním kontextu, vystupuje na domácích i zahraničních scénách, je zván na festivaly a taneční přehlídky /Německo, Francie, Slovensko, Polsko, USA, Japonsko, Kolumbie, Portugalsko, Kambodža/.  

Záběr repertoáru je velmi široký, zahrnuje jak ukázky klasického baletního odkazu / slavná pas de deux z baletu Korzár, Don Quichotte, Labutí jezero, Šípková Růženka/ tak současné choreografické kompozice i lidové tance z Čech, Moravy, Slovenska.