Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Frankenstein

kino
Datum: Středa 7. prosince 2016 v 19:30 hodin
Místo: Městské kino Chrudim

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

Režie: Danny Boyle
Předloha: Mary Shelley (kniha)
Scénář: Nick Dear (divadelní hra)
Hrají: Benedict Cumberbatch, Jonny Lee Miller, Naomie Harris, George Harris, Karl Johnson, Daniel Ings

Divadelní hit Frankenstein v režii Dannyho Boylea a s hudebním doprovodem formace Underworld uvede v záznamu z Londýna Městské kino Chrudim. 

Frankenstein Dannyho Boylea, vůbec nejúspěšnější představení loňské sezóny National Theatre v Londýně, se vrací na plátna kin. 

Představení Frankenstein mělo v Londýně premiéru 5. února 2011. Hrálo se v největším sále National Theatre – Olivier Theatre – do 2. května 2011 a po celou dobu bylo vyprodané.

Inscenace získala mnoho ocenění včetně toho nejcennějšího hereckého – Olivier Award pro nejlepší herce – Benedicta Cumberbatche a Jonny Lee Millera.

Režie se ujal oscarový tvůrce Danny Boyle, proslulý zejména svými filmy Trainspotting, Pláž nebo Milionář z chatrče.

Připravil pro oba herce zvláštní úkol a hereckou výzvu – nastudoval s každým z nich obě titulní role – Viktora Frankensteina i Monstrum, tedy Stvořitele i Stvořeného, a nechal je střídavě role alternovat. Na vzájemné nevyhnutelné přitažlivosti, na osudovém propojení, na nechtěném zrcadlení jednoho v druhém postavil Boyle princip celé inscenace.