Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Jeff Baron • NÁVŠTĚVY U PANA GREENA

divadelní předplatné A
Datum: Středa 18. května 2016 v 19:00 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

NÁVŠTĚVY U PANA GREENA • JEFF BARON

Divadelní předplatné "A". 

Excelentní výkon Stanislava Zindulky, který v roli pana Greena zahraje všemožné vrtochy staříka. Výborně mu nahrává Matěj Hádek, jehož role nepatří k nejjednodušším a nejvděčnějším. 

Jedná se o LEGRAČNÍ, DOJÍMAJÍCÍ PŘÍBĚH LÁSKY A ODPOUŠTĚNÍ. 

Náhodná automobilová nehoda přivádí do styku dva muže, kteří by se jinak nikdy nesetkali a navždy změní jejich život. Rozdělují je dvě generace a co začíná jako komedie kontrastu kultur se vyvíjí ve vyhrocený příběh o riziku osamělosti, předsudků a netolerance. Jak týdny plynou, vytváří se přátelství, prověřují se lidské vztahy a odhalují se tajemství.

Jeff Baron patří mezi nejvíce inscenované dramatiky na světě v posledním desetiletí, s více než 300 inscenacemi ve 22 jazycích a 38 zemích. Jeho nejznámější hra, Návštěvy u pana Greena (Visiting Mr. Green), měla premiéru v New Yorku, v hlavní roli s držitelem Oscara Eli Wallachem a hrála se 400krát. Byla navržena na Drama League Award (New York), ACE (Buenos Aires), Molierovu cenu (Paříž) a získala ceny za nejlepší hru v Řecku, Izraeli, Uruguayi, Turecku, Chile a Německu a cenu Kulturpreis Europa. Jeho novější hry měly premiéry v Austrálii, Jižní Americe a Evropě ve spolupráci s nejvýznamnějšími světovými herci a režiséry.

Hrají: Stanislav Zindulka, Matěj Hádek

Režie: Vladimír Michálek

Uvádí Filmová a divadelní agentura Praha