Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Libor Drahoňovský: Pohostinnou Gruzií

cestopisná přednáška
Datum: Pondělí 31. října 2016 v 18:00 hodin
Místo: Malá scéna Divadla Karla Pippicha

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

Gruzinci vyprávějí o své zemi zajímavou legendu. Prý, když Bůh rozděloval národům světa různé země, opozdili se a už pro ně nezůstal ani píd z dělení. Nakonec se Nejvyšší slitoval a daroval jim kus ráje.

Gruzie je vskutku nádherná. Její hory i nížiny, středověké kláštery a hrady a především pohostinnost místních obyvatel se nesmazatelně vrývají do paměti. Metropole Tbilisi si uchovává poklidnou atmosféru. Četné umělecky hodnotné středověké kláštery zdobí hodnotné fresky. Země je posetá hrady a strážními věžemi, zejména v horské oblasti Svaneti, jež patří spolu s horou Kazbeg k atributům Gruzie.

Beseda pojednává o historii a pamětihodnostech, specifikách jednotlivých regionů, včetně překrásné hornaté oblasti Svaneti a v neposlední řadě o životě místních obyvatel.

Součastí je rovněž vyprávění o projevech pohostinnosti Gruzinců.