Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

JK BAND hraje Ježka

koncert
Datum: Neděle 18. prosince 2016 v 19:00 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

Vystoupí hráčka na bicí nástroje Cécile Boiffin v doprovodu japonské klavíristky Tomoko Asahina-Kotalové. JK Band řídí Jiří Třos, slovem provází Renata Klečková. Zpívat budou stálé zpěvačky JK Bandu Zuzana Grohová a Milena Dobrovolná a oblíbený herec Východočeského divadla v Pardubicích Josef Pejchal.

Letos 25. září uplynulo přesně 110 let, co se narodil vynikající jazzový klavírista, improvizátor a mimořádně nadaný hudební skladatel Jaroslav Ježek. Před deseti lety se uskutečnil v legendárním karlínském "Studiu A" Českého rozhlasu slavnostní koncert ke 100. výročí od jeho narození. Swingový a jazzový orchestr JK Band Pardubice pod vedením Jindřicha Pavlíka měl tehdy tu čest se živého natáčení tohoto rozhlasového pořadu zúčastnit, když dostal pozvánku přímo od kapelníka Big bandu Českého rozhlasu Václava Kozla. 

JK Band se proto rozhodl opět po 10 letech vzdát hold Jaroslavu Ježkovi a připomenout hudební odkaz Osvobozeného divadla. Publikum bude mít jedinečnou příležitost slyšet během celého komponovaného programu nejznámější skladby a písničky Jaroslava Ježka doplněné texty pánů Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Samozřejmě zazní i orchestrální skladby a nebudou chybět ani sólové skladby pro piano, jako třeba slavný Bugatti step.