Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Ray Cooney • RODINA JE ZÁKLAD STÁTU

divadelní předplatné A
Datum: Středa 23. března 2016 v 19:00 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

RODINA JE ZÁKLAD STÁTU • RAY COONEY

Divadelní předplatné "A". 

Komedie, ve které jde o život! 

V londýnské Nemocnici U svatého Ondřeje se dva dny před Štědrým dnem doktor David Mortimore  (Miroslav Etzler) připravuje na důležitou Ponsobyho nadační přednášku, která mu může pomoci v tolik očekávaném kariérním postupu.

Potřebuje k tomu jenom klid a čas, ale ani jednoho se mu nedostává. Chvíle soustředění před vystoupením mu znesnadňuje běžný provoz nemocnice, příprava vánočního představení a taky nečekaná návštěva jeho bývalé milenky Jane (Sabina Laurinová) a jejího ještě nečekanějšího „dárečku“. Zoufalý lékař prosí o pomoc přítele Huberta (Petr Motloch), ale tato prosba situaci jenom komplikuje a příchodem manželky Rosemary (Vanda Hybnerová) a dalších postav se ještě více zamotává. Výsledkem jsou neuvěřitelné, typicky cooneyovské zmatky.

Rodina je základ státu je v Divadle Palace po představení Prachy!!! dalším textem uznávaného mistra frašky Raye Cooneyho. Jeho hry vycházejí z nejlepších tradic anglické komedie s komplikovanou zápletkou a suchým britským humorem. Ne náhodou mu v roce 2005 udělila královna za služby britskému dramatu titul důstojníka Řádu britského impéria (O.B.E.)

Hrají: Miroslav Etzler, Richard Trsťan, Vanda Hybnerová / Marika Procházková, 

Petr Motloch, Martina Hudečková / Marika Procházková, Zdeněk Košata, 

Sabina Laurinová, Zdeněk Piškula / Mirek Sabadin, Jakub Slach / Vojtěch Záveský, Miloš Kopečný.

Režie: Petr Hruška

Uvádí Divadlo Palace